Чорноморець обіграв Черкащину. Перша перемога одеситів після УПЛ

SPORTARENA.pro
Земляк Танчик, ветеран Аржанов і росіянин Павлов нокаутували новачків Першої ліги.

Ярослав Смілянський, Sport Arena

Місто Черкаси мало змогу скучити за всеукраїнським футболом, але це літо за рік відсутності обдарувало обласний центр з подвійною щедрістю. Черкащина, яка в Другій лізі грала в Білозір’ї, повернула на Центральний стадіон Першу лігу. А є ж іще МФК Дніпро (Черкаси), який за тиждень стартує в чемпіонаті України серед аматорів.

Словом, насичений буде в міста футбольний сезон. І символічно, що почався він із матчу «Ч-Ч»: у гості до місцевої команди – новачка Першої ліги завітав недавній учасник УПЛ, легендарний Чорноморець. Гості, до слова, виставили досить досвідчений склад, де поруч із ветеранами, що бачили й єврокубки, і закордонні чемпіонати, й багату легіонеризовану Прем’єр-Лігу України, вийшли й молоді таланти. Зокрема, з перших хвилин почав гру зі старту новий чемпіон світу серед молоді Мусолітін-молодший.

І вже в дебюті один із рейтингових лідерів сезону мав відкривати рахунок. Голіков із глибини правого флангу дав довгий пас, Аржанов вискочив на воротаря, оббіг його й закочував м’яча в незахищені ворота, але кіпера підстрахував новачок-захисник Цебро, який спинив гол на лінії воріт. Через кілька хвилин вже Ярошенко з Мусолітіним розігнали атаку для Коваленка, але новий лівий вінгер «моряків» наткнувся на воротаря Майбороду й не встиг навіть пробити.

Чорноморець почав дуже сильно: повністю вигравав фланги, розривав оновлений редут господарів. Утім, ті кілька разів відповідали гострими атаками через бровки, одного разу замикання зірвалося, штрафний від Бойка пройшов без завершення, але на 21 хвилині Черкащина мала відкривати рахунок після розлогої атаки. Пограничний (прибув із криворізького Гірника) протягнув м’яча через лівий край і викладав точно під удар Кошелюку, але той з набігу запустив у небеса. У ці хвилини помилялися вже гості – ледве не наварив далеко в полі Гошкодеря (на досвіді він грав центрбека з новачком Васильєвим), але у черкасців просто не вистачило швидкості, щоб скористатися цією помилкою. Пізніше через пошкодження в цьому епізоді Гошкодерю довелося заміняти на Грачова.

А от одесити були немилосердними й повели в рахунку після півгодини старань. Мусолітін зряче перевів м’яча справа наліво, звідки Коваленко м’яко навісив на дальню стійку. Там досвідчений Аржанов у боротьбі з Бурліним зумів у падінні проштовхнути м’яча повз кіпера в ближній кут – 0:1. Свій успіх «чорно-сині» зобов’язані були закріпити вже за кілька хвилин, коли уродженець Черкащини Танчик продерся крізь гущу своїх і чужих і виклав м’яча під удар Аржанову, але найкращий гравець першого тайму струсонув поперечину.

Й ось тут – момент істини. Чи зможе Черкащина тримати удар? Змогла. Не розсипалася. Збурювали гру Сторчоус, Бойко. А після ауту від Домальчука м’яч прискакав до Пограничного, який у потрійному оточенні розвернувся й з лівої ноги прокотив у дальній (правий від воротаря) нижній кут воріт – 1:1! А наостанок Бойко з розкішного штрафного мітив у той же куточок, але тут гостей по-справжньому виручив Кожухар.

Ох. Цей перший тайм показав, що аж ніяк не легко буде одеситам у нижчій за класом лізі. Втім, вони зробили висновки – Коваленка замінив Павлов і саме він вивів вперед Чорноморець. Голіков із Танчиком розірвали лівий фланг оборони господарів, Т34 вистелив ідеальний пас на форварда, якому лишалося тільки не запороти 100% момент. Васілій прийняв і з правої пробив повз Майбороду – 1:2. А поки господарі намагалися оговтатися й відігратися, ще одна атака одеситів завершилася голом. Починалася вона на лівому фланзі, а коли Хамелюк опинився з м’ячем у карному майданчику, він розвернувся й тонким поперечним пасом віддав на Ярошенка, тож Костянтин прийняв і з лівої ноги пробив у ближню дев’ятку – 1:3. Успішний дебют, що тут скажеш.

Черкащина старанно працювала над відіграшем – але розкоші мати в запасі гравців масштабу Безотосного, Вороніна, Ткачука їм не доступні. В останні хвилини рахунок міг змінитися (особливо – коли після чергового стандарту Бурлін в падінні розкішно й без шансів лупив під поперечину, але влучив, власне, саме в неї; питання – чи відскок за лінію, залишимо експертам арбітражу), а коли Цебро намагався добити і влучив у суперника – арбітр його вилучив. У більшості Воронін замикав навіс Танчика й пробив із вбивчої позиції вище цілі. Ще один гол «моряків» не зараховано через офсайд. Перший іспит Чорноморець здав, але все ж залишив деякі питання по обороні та реалізації.

Гравець матчу – Володимир Танчик (Чорноморець)

Грати проти земляків – інколи велика мотивація. Танчик просто-таки розривав суперників на своєму правому фланзі, перегравав їх і на просторі, і при безпосередніх дуелях. Став співавтором голу Павлова, а ще з його пасів могли забивати Аржанов, Воронін.

Черкащина (Черкаси) – Чорноморець (Одеса) – 1:3
Голи: Пограничний, 45+1 – Аржанов, 32, Павлов, 54, Ярошенко, 77

Черкащина: Майборода, Домальчук, Цебро, Бурлін, Чорний, Цибульник, Сторчоус (Медвідь, 65), Кошелюк (Малей, 77), Бойко, Пограничний (Зеленевич, 77), Фаюк (Тенжицький, 82). Запасні: Марченко, Шурубура, Антонюк, Ленчинков. Головний тренер: Олександр Кирилюк.

Чорноморець: Кожухар, Голіков, Васильєв, Гошкодеря (Грачов, 36), Норенков, Хамелюк, Мусолітін (Ткачук, 66), Ярошенко, Танчик, Коваленко (Павлов, 46), Аржанов (Воронін, 80). Запасні: Безотосний, Брагару, Войтіховський, Граматик. Головний тренер: Ангел Червенков.

17:00. м. Черкаси. Стадіон «Центральний». 1500 глядачів. Поле 5; +27С
Арбітр: Владислав Дорош (Київ)

Попередження: Цебро, 57; Домальчук, 90+3
Вилучення: Цебро, 88 (повторне попередження)